Jk Vega, Pula Croatia
Sv.Nikola 2013 - StNicholas 2013
05.-08.12. 2013
All Boats
Laser Radial Class Series Summary, Preliminary 
Pl Sail Number Sailor Subgroup From 1 2 3 Tot
1 CRO199825 Toma Stipanovic Boy & U19 Mornar 4 1 1 6
2 ITA193056 Stefano Campanacci Boy LNI ts 2 2 4 8
3 AUT202421 Eva-Maria Schimak Girl ASF 1 3 5 9
4 ITA196201 Edoardo Tazzari Boy & U19 SNPJ 10 4 3 17
5 ITA202022 Moretto Wiel Alessandra Girl CDV 3 5 12 20
6 CRO198482 Anja Hamerlitz Girl & U19 Opatija 11 7 6 24
7 ITA190334 Rochelli Marco Boy SVBG 9 21 2 32
8 CZE185634 Jakub Halouzka Boy & U19 Laser 6 16 10 32
9 HUN202406 Bence Denes Boy & U19 YC AGARD-THE 14 9 14 37
10 SLO192387 Vid Lah Boy & U19 BD RANCA 7 15 16 38
11 CRO179405 Filip Baricevic Boy & U19 Galeb 13 13 13 39
12 ITA202218 Isacco Di Gregorio Boy & U19 CDVM 18 10 21 49
13 ITA201838 Giovanni Saccomani Boy & U19 C.d.V. V 26 12 11 49
14 CRO189146 Alen Drascic Boy Uljanik 38\OCS 6 7 51
15 CRO197294 Sandra Lulic Girl & U19 Mornar 8 14 29 51
16 CRO185649 Matija Glusic Boy & U19 Vega 16 20 15 51
17 HUN182614 Zolatan Vajnai Boy & U19 YC AGARD-THE 24 8 20 52
18 ITA181068 Laura Della Valle Girl & U19 YC Adriaco 20 18 18 56
19 CRO187078 Jakov Baricevic Boy & U19 Galeb 38\DNF 11 9 58
20 CRO196627 Mihaela De Micheli Vitturi Girl & U19 Mornar 12 22 24 58
21 CRO193186 Andela De Micheli Vitturi Girl & U19 JK Split 5 38\DSQ 17 60
22 CRO186212 Mateo Pavincic Boy & U19 Opatija 15 38\DNE 8 61
23 HUN203032 Mate Scharf Boy & U19 BYC 21 19 23 63
24 CRO180058 Maksim Okhrimenko Boy & U19 3.Maj 22 24 19 65
25 CRO189987 Marc JR Borghigiani Boy & U19 Maestral 19 17 38\DNF 74
26 ITA150218 Claudia Marangon Girl CDVM 17 27 31 75
27 HUN189278 Anna Benedek Girl & U19 YC AGARD-THE 25 28 25 78
28 HUN192736 Viktor Edelenyi-Szabo Boy & U19 BYC 38\DNF 23 22 83
29 ITA184203 Nicolo Scalari Boy & U19 CDVM 31 25 28 84
30 ITA185910 Giulia Spata Girl & U19 CDV 32 26 26 84
31 ITA181071 Andrea Giuricich Boy & U19 SVOC 30 30 30 90
32 ITA185870 Matteo Bandiera Boy & U19 CDVM 28 29 34 91
33 ITA200117 Federico Dalle Nogare Boy & U19 CVB 27 38\RAF 27 92
34 HUN193628 David Domakos Boy & U19 YC AGARD-THE 29 31 32 92
35 ITA200966 Marco Luppi Boy & U19 CVC 33 32 33 98
36 CRO172584 Antonela Peresa Girl & U19 Uljanik 23 38\DNF 38\DNF 99
37 CRO189508 Gea Barbic Girl Vega 38\DNF 38\DNF 38\DNF 114

R.C.Chair: Ted Weidlich
Jury Chair: Franco Battistin
Scorekeeper: Sinisa Ramic
7 pro, '13, 18:16
St. Pete Scorer