Novogodišnja regata Hvar - Eurilca Europa cup

30.12.2022. Danas je završila još jedna tradicionalna novogodišnja regata na Hvaru. Na regati je jedrilo 60tak jedriličara. To je bila ujedno i kriterijska regata za klasu ILCA te posljednja regata za Eurilca Europa cup ove godine.
Na Hvar je otputovalo troje naših jedriličara, Karla, Tristan i Tedi Najbolje se snašao TRistan, koji je jedrio u klasi ILCA 4. Prva tri dana bio je vodeći, međutim današnje deseto mjesto u cilju koštalo ga je zlatne medalje te je  regatu završio na odličnom drugom mjestu.
Naša Karla također je jedrila u klasi ILCA 4 te je regatu završila na 20. mjestu, ujedno je bila 5. djevojka U16.
Tedi je bio naš jedini predstavnik u klasi ILCA 6. On je regatu završio na 6. mjestu te je ujedno bio i trećeplasirani muški U19, a drugi muški U17.
Između Tedija i Ukrajinca Semena Khashchyna vodila se napeta utrka od početka. Njima je ovo bila odlučujuća regata za konačni poredak na ljestvici Europa cupa. Konačne ljestvice još nema (trebala bi doći za koji dan), a mi je nestrpljivo čekamo da vidimo tko je ovogodišnji pobjednik Europa cupa